Tvorba životného prostredia
Aktualizované: 27.10.2019
Charakteristika predmetu a jeho ciele: Predmet využíva poznatky žiakov, ktoré získali v prírodovedných predmetoch a ďalej ich rozvíja novými poznatkami, pozorovaním a experimentovaním, rozvíja pracovné zručnosti, vytvára správne etické zásady a postoje vo vzťahu k prírode, k prírodným vedám, k prírodným zákonitostiam, umožňuje sebarealizáciu žiaka a podporuje rozvoj jeho kreativity. Predmet sprostredkúva žiakom poznatky o agrotechnike /postupe/ pestovania okrasných rastlín interiérových a exteriérových, ich viazaní a aranžovaní. Vytvára základy pre ďalšie odborné štúdium, pre podnikateľské aktivity, ale aj pre aktívnu tvorbu a ochranu životného prostredia. Cieľom predmetu je naučiť žiakov základom pracovných zručností, kreativite a kladnému vzťahu k prírode a životného prostrediu.