Od semienka k rastlinke
Aktualizované: 23.04.2019
Dňa 19.3.2019 bolo na našej chodbe rušno. Kolégium Zelenej školy si pripravilo rovesnícke vzdelávanie Od semienka k rastlinke. Táto aktivitu bola pre žiakov prvého stupňa základnej školy a pre žiakov prvého stupňa zo špeciálnych tried. Zúčastnilo sa 120 žiakov. Kolégium si pripravilo desať stanovíšť: Voňavé pexeso Zvukové pexeso Balóny naplnené semienkami Poznávanie izbových rastlín – zelenec, muškát, sanseviera Programovanie robotickej včely – poznávanie lúčných kvetov Domino s jarnými kvetmi Poznávanie semien – pšenica, paradajka, cibuľa, redkvička, kukurica, hrach, fazuľa... Puzzle – skladanie a pomenovanie jednotlivých časti rastlín Čo potrebujú rastliny k životu – vyrábanie kvietkov Herbár poznávanie listov a kvetov gaštan, lipa, dub, žihľava, púpava, pastierska kasička... Žiaci sa hravou formou prostredníctvom zmyslových aktivít oboznámili so semienkami. Zahrali sa na Popolušku a triedili semienka podľa druhov, ale i hmatom rozlišovali semienka uložené v balónoch. Sluchom spájali rovnaké kinder vajíčka, v ktorých boli uložené semienka rastlín. Najväčší úspech získalo programovanie robotickej včielky. Každá včielka sa musela dostať na konkrétny kvet žihľava, vlčí mak, zvonček, margarétka, skorocel... Úlohou detí bolo naprogramovať včielku tak, aby prišla k svojmu kvietku. Ďakujem všetkým za aktívnu prípravu tejto aktivity.
· · · · · · · · · ·