Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
Aktualizované: 01.03.2015
Olympiáda zo slovenského jazyka Zač iatkom novembra sa  v školskej knižnici uskutoč nilo školské kolo olympiády zo  slovenského jazyka. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva SR. Cieľom tejto  olympiády je rozvíjať komunikač né schopnosti žiakov v materinskom jazyku, ich tvorivosť  a v neposlednom rade preh ĺbiť ich záujem o slovenský jazyk a literatúru.  Súťaž zorganizovala PaedDr. Helena Hribová, ktorá bola aj predsedníč kou komisie, za  pomoci Mgr. Ľubice Diškantovej a Mgr. Márie Černej. Olympiády sa zúč astnilo  10 žiakov z VIII. A a IX. A triedy. Po vyprac ovaní testu  nasledovala transformácia textu a ústny prejav na vopred vybranú tému. Víťazkou školského  kola sa stala žiač ka VIII. A triedy Diana Molitorisová, ktorá bude našu školu reprezentovať  na obvodovom kole v Košiciach.  Všetkým úč astníkom ďakujeme za  úč asť a Diane  blahoželáme .