Hviezdoslavov Kubín
Aktualizované: 16.03.2015
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo tradične v marci sa schádzame v priestoroch našej školskej knižnice, aby sme vzdali hold velikánovi našej literatúry Pavlovi Országhovi Hviezdoslavovi a spolu so žiakmi milovníkmi literatúry a recitácie zorganizovali školské kolo recitačnej súťaže. Nebolo tomu inak ani tento rok. 11. marca 2015 sa v priestoroch školskej knižnice uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnilo 33 recitátorov, ktorí súťažili v umeleckom prednese poézie a prózy. Výsledky súťaže sú nasledovné: POÉZIA: 1.kategória: 1.miesto: Patrícia Staňová – II.A 2. miesto: Cynthia Victória Bobalová – II.A 3. miesto: Sára Benӧová – II.A 2.kategória: 1.miesto: Matúš Papernik – VI.A 2. miesto: Michaela Štrompová – VI.A 3. miesto: Dávid Vilinský – VI.A 3.kategória: 1.miesto: neudelené 2. miesto: Štefan Kočiš – VIII.A 3. miesto: Tamara Takáčová – VII.A PRÓZA: 1.kategória: 1.miesto: Patrik Lipták – II.A 2. miesto: Simona Jakelová – III.A 3. miesto: Nikola Lukáčová – II.A Andrea Kundráková – III.A 2.kategória: 1.miesto: Natália Berdisová – V.A 2. miesto: Brigita Harbuľáková – IV.A 3. miesto: Liana Kováčová – IV.A Michaela Humenská – VI.A 3.kategória: 1.miesto: Diana Molitorisová – VIII.A 2. miesto: Noémi Kiglerová – VIII.A 3. miesto: Klaudia Šušňáková – IX.A Sabína Knapová – VIII.A Víťazi nás budú reprezentovať v obvodovom kole súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy 9. apríla a 14.apríla 2015 v Košiciach. Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.