Aktualizované: 23.11.2013
Školský klub detí ŠKD je neoddeliteľnou súčasťou školy.  Vychádza z plánu práce školy a Školského  výchovného programu pre ŠKD s názvom ,,Hrou  za poznaním, tvorivosťou a pohybom.“  Výchovná č innosť s deťmi je podľa  týždenných plánov rozdelená na odpoč inkovú a  rekreač nú, záujmovú činnosť a prípravu na  vyuč ovanie. Odpoč inková č innosť zabezpeč uje deťom  oddych prostredníctvom rôznych hier, počúvaním rozprávok, hudby č i práce s detským  č asopisom. Rekreač ná č innosť slúži deťom na odreagovanie sa a odstránenie únavy z vyuč ovania. Tu  zaraďujeme vychádzky do prírody, rôzne  pohybové a loptové hry, v zimnom období vychádzky  spojené so zimnými športmi. Záujmová č innosť pomáha uspokojovať a rozvíjať tal ent a nadanie detí v niekoľkých oblastiach: - spoloč ensko  - vedná oblasť , ktorá napomáha formovaniu národného povedomia,  - pracovno  – technická oblasť rozvíja tvorivosť detí, formuje základné pracovné zruč nosti a návyky,  napomáha porozumieť významu osobnej  zodpovednosti za vykonanú prácu   - v esteticko    –  výchovnej oblasti sa snažia vnímať a prežívať krásu okolo seba, prejavovať úctu ku  kultúrnym hodnotám, kultivovane sa vyjadrovať  a vystupovať na verejnosti, - prírodovedno   - environmentálna oblasť vedie deti   k poznaniu základných princípov ochrany a  tvorby životného prostredia, - telovýchovná, športová  a zdravotná oblasť pozitívne vplýva na rozvoj duševného a fyzického  zdravia  a rozvoj všestrannej pohybovej aktivity a zdravého životného štýlu, - vo vzdelávacej oblasti ide o kvalitnú  prípravu na vyuč ovanie, ktorá  pozostáva z písania úloh, vedie  žiakov k samostatnosti a zodpovednosti pri príprave na vyuč ovanie, získavaniu nových poznatkov a  informácii a  poznávaniu nových spôsobov uč enia. Pozornosť  a individu álny prístup sa venuje  slabším žiakom. Do výchovnej č innosti boli zaradené aj príležitostné akcie ako: ,,Jablkový týždeň “  - príprava  ovocného šalátu spojená s ochutnávkou, púšťanie šarkanov, ,,Valentínske srdce“ , ,,Moja  najobľúbenejšia kniha“ - výstav ka kníh, ,,Farebná nátierka“  - veľkonoč né varenie, ,,Láska k  druhým“ - výmena darč ekov, ,,Športový máj“  a  zábavné odpoludnie na Deň detí. V školskom roku 2013/2014 bolo zriadené jedno oddelenie ŠKD pod vedením pani  vychovávateľky Ivety Kostyrinovej.  Vychovávateľka  pracovala na polovič ný úväzok, ktorý si  dopĺňala  vyuč ovaním predmetov na I. stupni ZŠ. V ŠKD bolo zapísaných 29 žiakov 1. až 4. roč níka. Na svoju č innosť využívali im urč enú  miestnosť. K dispozícii mali všetky školské priestory  - tel ocvič ňu, poč ítač ovú miestnosť, školské a  obecné futbalové ihrisko, neďaleký park, obecnú a školskú knižnicu. Interiér ŠKD je rozdelený na dve č asti, pracovnú a oddychovú. Je vybavený nábytkom,  televízorom, DVD prehrávač om, spoloč enskými hrami a hrač ka mi. Stravovanie mali žiaci  zabezpeč ené v školskej jedálni.  Prevádzka ŠKD bola denne od pondelka do piatka v č ase od 11,25  do 15,30 hod. Príspev  ok za pobyt žiaka v ŠKD bol 5 € . Túto č iastku celoroč ne platili aj žiaci v hmotnej núdzi.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Blanka Mullerova. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.