Akcie 2012/2013 - Týždeň zdravej výživy
Aktualizované: 04.02.2013
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Blanka Mullerova. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.
Týždeň zdravej výživy 16. október je Svetovým dňom výživy, a preto si tradične koncom októbra pripomíname tento deň sprievodnými akciami. V rámci Týždňa zdravej výživy sme si so žiakmi našej školy pripomenuli, že jedlo je naším liekom. Žiaci špeciálnych tried si pozreli prezentácie o zdravej strave i o tom, že potravinami nemáme plytvať. Potom spolu s vyučujúcimi p. uč. Horváthom a p. uč. Mattom zhotovili poster, čím prispeli k výzdobe školy. Žiaci 1.A, 2.A a 3.A triedy pripravovali v triedach zdravú desiatu. Žiaci si samostatne natreli na žemličku alebo rožok maslo, dali si plátok šunky, ľadový šalát, papriku, či paradajku. Tieto desiaty im veľmi chutili. Naučili sa tiež, že takú chutnú desiatu, ktorú im mamička pripravuje s láskou každé ráno, nesmú zahodiť, ale majú mamke poďakovať. Pre celú školu bol zorganizovaný Deň zdravej výživy, o ktorý sa postarali p. uč. Černá, p. uč. Feliksová, p. asistentka Spišiaková a mnohí iní učitelia, ktorí pripravili chutné nátierky. Tie potom pani učiteľky spolu so žiačkami IX. A natierali na chlebík. V školskej jedálni bola pripravená ochutnávka zdravých nátierok, ktoré si deti prišli pozrieť a samozrejme aj kúpiť. A komu nestačila slaná pochúťka, ten si mohol zamaškrtiť na sladkých palacinkách a dobrom čaji. Výťažok z tejto akcie bol 50 eur. Ďakujeme.