Akcie 2012/2013 - Exkurzia v Medzeve
Aktualizované: 11.02.2013
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Blanka Mullerova. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.
Exkurzia v Medzeve Dňa 21. 11. 2012 sa 46 žiakov z tried V. A, VI. A a VII. A spolu s p. uč. Stahovcovou a p. uč. Kissovou zúčastnilo exkurzie v kinematografickom múzeu rodiny Schusterovej a tiež vo hvezdárni v Medzeve. Návšteva múzea sa žiakom veľmi páčila, po prehliadke múzea sa žiaci išli pozrieť na starodávny hámor, ktorý funguje dodnes. Počasie bolo krásne, slnečné, takže sme mohli z kupoly hvezdárne cez ďalekohľad pozorovať Slnko. Práve počas našej návštevy prebiehala výstava Apollo, ktorú sme si tiež pozreli. Vo hvezdárni si potom žiaci zakúpili záložky, pexeso a zaujímavé knižky. Domov sme sa vrátili plní zážitkov a spokojnosti.