Svätý Mikuláš
Aktualizované: 09.12.2018
6. decembra navštívil našu školu sv. Mikuláš so svojimi anjelskými i čertovskými pomocníkmi. Poslušní anjeli mali krásne veľké krídla a farbu šiat sťa sneh. Pomáhali Mikulášovi rozdávať balíčky plné dobrôt poslušným deťom. Naopak čerti boli blázniví a špinaví. Každého neposlušného žiaka, ktorého sa dotkli, zamazali. Všetci mali roboty neúrekom. Žiaci I. aj II. stupňa Mikuláša netrpezlivo očakávali, no a nakoniec sa ho i dočkali. Po príjemnom zvítaní mu žiaci zarecitovali básničky alebo zaspievali piesne. Výslužku v podobe sladkostí si určite zaslúžili. I tento rok sa o príjemný priebeh mikulášskej tradície postarali žiaci IX.A. Za pekne pripravenú akciu im ďakujeme!