Remeslo má zlaté dno
Aktualizované: 10.03.2019
V minulosti jednoznačne platilo remeslo zlaté dno a ľudia si nevedeli predstaviť život bez remesiel. Dnes si ukážky starých remeselných techník môžeme pozrieť len na jarmokoch, v múzeách či skanzenoch. Spája sa v nich ľudový um, šikovnosť remeselníckych rúk a určite aj tvorivosť. Na Slovensku existuje veľmi veľa rozličných remesiel. Venujú sa najmä spracovaniu dreva, kovu, kože a kožušiny, kameňa, textilu, hliny, skla, papiera a ďalších materiálov. Naši najstarší žiaci objavovali čaro remesiel na hodine literatúry. Ich úlohou bolo pripraviť stručnú charakteristiku daného remesla, vytvoriť a prezentovať svoj výrobok pred triedou.