Noc v knižnici
Aktualizované: 24.06.2018
Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolami... Tak začína nejedna dobrá rozprávka. Do jednej takej sme sa 1. júna 2018 spoločne s dievčatkom menom Alica preniesli aj my. Práve Alicu sme počas akcie Noc v knižnici sprevádzali na jej púti po ríši zázrakov. Počas celej noci sme postupne spoznávali tie najkrajšie zázračné zákutia tejto krajiny, zoznamovali sme sa s jej originálnymi obyvateľmi a plnili sme rôzne neobyčajné úlohy. Ako to býva zvykom, Noc v knižnici bola otvorená slávnostným pochodom „krajinou zázrakov“ , prostredníctvom ktorého sme všetkým obyvateľom našej obce dali na známosť, že sa po deviatykrát chystáme stráviť rozprávkovú noc v našej škole. Putovanie po ríši zázrakov oficiálne otvorila a všetkých pútnikov privítala naša pani riaditeľka, spoločne s ktorou sme si  ozdobili výnimočný „strom zázrakov“ , ktorý nám splní tie najtajnejšie želania, ak sa však budeme poctivo starať. Po tomto magickom akte sme sa rozdelili do skupín, aby sme sa mohli vrhnúť do plnenia rôznorodých úloh. V prvej časti sme svoje umelecké vlohy mohli preukázať v tvorivých dielňach a vyrobiť si napríklad aj taký Alicin zázračný prsteň . Milovníci športu si zas prišli na svoje v telocvični, kde mali pripravené rôzne športové aktivity. Maľovanie na tvár bolo takisto príjemným spestrením, keďže šikovné pani učiteľky nám na tvárach vykúzlili zaujímavé motívy spojené s príbehom o Alici. Keďže radi čítame, nemohli sme vynechať čitateľský maratón. Ten bol povinnou zastávkou pre každého. Po absolvovaní aktivít sme si pochutnali na skvelej večeri. Postupne sa nám stmievalo, a  to bol ten správny čas na odštartovanie „nočného putovania krajinou zázrakov“. Začala sa nočná hra, počas ktorej sme v skupinkách museli prejsť rôznymi stanovišťami, ktoré si preverili nielen našu pozornosť šikovnosť, ale predovšetkým našu odvahu a vzájomnú tímovú spoluprácu. Za všetky úlohy spomenieme tieto: kriket s plameniakmi, tanec Mačkou Škľabkou, partička žolíka alebo nočná čajová siesta Ak sme aktivity plnili šikovne, dostávali sme body a k tomu aj jedno písmenko. Zo získaných písmen sme nakoniec poskladali slovo, ktoré nás priviedlo ku srdcovej kráľovnej pani riaditeľke. celú noc pozorne sledovala zo svojej tajnej skrýše. Víťazné družstvo pani riaditeľka slávnostne vyhlásila, rozdala hlavné ceny a nakoniec si  pripila so „zázračným nápojom“. Na počesť víťazom boli vystrelené aj slávnostné salvy. Porazení pútnici však neostali smutní, každý z nich dostal sladkú odmenu v podobe chutného muffinu, ktorý nám pripravili usilovné pani učiteľky. Každý návštevník krajiny zázrakov si za svoju odvahu prebral aj unikátny diplom, ktorý mu bude tohtoročné nočné dobrodružstvo pripomínať. Pevne veríme, že sa táto krásne zázračná akcia všetkým páčila, že si z nej odniesli len tie najkrajšie zážitky, a že sa o rok pri jubilejnom desiatom ročníku stretneme ešte v hojnejšom počte.