Deň zdravej výživy
Aktualizované: 04.11.2017
Vo štvrtok 26. októbra sme si na našej škole pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. Pri tejto príležitosti sa žiaci zúčastnili viacerých aktivít. Zdravé nátierky Podobne ako po iné roky, tak i tento rok pripravili p. učiteľky a p. učitelia chutné a zdravé nátierky, ktoré si žiaci mali možnosť zakúpiť v školskej jedálni. Vybrať si mohli z bohatej ponuky: špenátová, zelerová, rybacia, vajíčková, mrkvová nátierka a mnoho ďalších. Ak niekto zatúžil po sladkom variante, mohol si kúpiť chlebík potretý domácim džemom, prípadne mohol ochutnať z pripravených koláčikov. Kvíz O tom, že kuchárske umenie nie je deťom cudzie, nás presvedčili žiaci z II. stupňa v kvíze. Z každej triedy boli vytvorené trojčlenné družstvá, ktoré mali odpovedať na otázky z oblasti gastronómie. Najlepšie obstálo družstvo chlapcov IX. v zložení: Erik Leščinský , Matúš Paperník Roland Sitáš . Súťaž o Zlatú varešku Žiaci od III. po IX. ročník sa hrdo predviedli aj s varechou v ruke. Pripravili chutné šaláty, nátierky i dezerty. Porota to vôbec nemala jednoduché. Jedlá nielen dobre vyzerali, ale i chutili. Najlepšie tímy malých kuchárov: 1 . miesto: VIII. A – Dominik Lukács, Daniel Hajduček, Kristián Szabó 2 . miesto: VI. B – Anna Kuruová, Lívia Matová 3 . miesto: VI. A – Kornélia Pomothyová, Alexandra Szabó, Andrea Kundráková Najkrajšie ovocie a zelenina zo záhradky bola ďalšou zo súťaží, do ktorej sa zapojilo množstvo žiakov predovšetkým z I. stupňa. Porota sa veľmi dlho rozhodovala pri výbere toho „naj“. Nakoniec sa zhodla na jedinom krásnom kalerábe, ktorý priniesol Leo Sabo z 3. B. „Cvičme hravo“ bolo heslom ďalšej aktivity, ktorej sa zúčastnili ročníky I. stupňa a špeciálnych tried v telocvični. Žiaci si vyskúšali a hravo zvládli dráhu pripravenú p. učiteľom Mgr. Servilom. Prezentáciu o zdravej výžive mali žiaci I. stupňa a špeciálnych tried možnosť vidieť v školskej knižnici, kde im dievčatá Natália Berdisová a Lenka Škulková (žiačky VIII. A) rozpovedali, čo všetko by malo byť obsiahnuté v jedálničku každého z nás. Žiaci sa mohli naučiť, prečo by raňajky nemali vynechávať a prečo je dôležitý pohyb v našom živote. Aktivity Svetovému dňu zdravej výživy pripravili pani učiteľka Mgr. M. Radvanová a pán učiteľ PaedDr. V. Horváth.