Činoherná anglicko-slovenská rozprávka
Aktualizované: 21.12.2017
Dňa   12.   decembra   2017   sa   žiaci   I.A,   II.A,   III.A,   B,   V.A,   VI.A   zúčastnili   činohernej   anglicko- slovenskej   rozprávky   A bold   rabbit   v   Košiciach.   Divadelné   predstavenie   bolo   vytvorené podľa   knihy   Smelý   Zajko   od   Jozefa   Cígera   Hronského.   Putovanie   malého   zajka   svetom sprevádzala   túžba   spoznať   nové   veci,   túžba   presláviť   sa   a   niečo   naozaj   veľké   dokázať.   Zajko nepočúvne   otcovu   radu,   ktorá   hovorí   o tom,   že   nemá   chodiť   po   chodníčkoch,   po ktorých chodia   ľudia,   oklame   vranu   i   psov,   vystraší   ľudí   v   meste,   ba   okradne   i   zbojníkov.   Prvé,   čo   si za   ukradnuté   peniaze   kúpi,   je   krásny   oblek   a   nové   auto. I   napriek   tomu   je   zajko   pozitívnym hrdinom.   Okamžite   si   získal   detského   diváka. Divadelné   predstavenie   bolo   doplnené   veselými pesničkami. Tešíme sa na ďalšie predstavenie!