Tekviciáda
Aktualizované: 07.11.2016
Vyrezávanie tekvíc na Slovensku dlhú tradíciu. Obchody nás zaplavujú tekvičkami rozmanitých tvarov, veľkostí a farieb. Tekvice na našom území vyrezávali naši pradedovia. Volali ich svetlonos. Dňa 25. októbra naši žiaci prvého stupňa za pomoci pána učiteľa PaedDr. Horvátha a pani učiteľky Mgr. Radvanovej" zašantili" pri vyrezávaní a aranžovaní tekvíc - svetlonosov. Do tejto akcie sa zapojili aj žiaci II. stupňa pod vedením p. uč. Mgr. Timárovej, Mgr. Kissovej a Ing. Stahovcovej. Žiaci vyrezávali tekvice a tvorili jesenné dekorácie, na ktoré použili rôzne plody jesene. tradične, všetky výsledné výrobky boli veľmi pekné, hotové umelecké diela, ktoré zdobia vestibul našej školy.