Svetový deň boja proti AIDS
Aktualizované: 19.02.2017
Svetový deň boja proti AIDS Aj naša škola sa tento rok pripojila v poradí druhýkrát k celosvetovej kampani, ktorá sa každoročne koná od roku 1988. V tomto roku Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila 1.december za Svetový deň boja proti AIDS. Svetový deň boja proti AIDS pripomína, že najúčinnejším spôsobom boja proti tejto smrteľnej chorobe zostáva prevencia, keďže liek sa doteraz nepodarilo objaviť. V rámci kampane sme sa zamerali najmä na našich „najstarších“ žiakov ôsmakov a deviatakov. Tento ročník sme sa zapojili do viacerých aktivít, akými bola napríklad výtvarná súťaž a súťaž „Živá“ Červená stužka, ktorých sa zúčastnili aj naši „najmladší“ žiaci 1. stupňa. Deň pred 1.12.2016 sa po 2. vyučovacej hodine uskutočnila rozhlasová relácia s cieľom vyzvať žiakov na podporu kampane. Informácie o tejto zákernej chorobe a samotnej kampani boli vyvesené aj na centrálnej nástenke školy, takže 1.12. 2016 boli všetci žiaci pripravení na nosenie stužiek na znak spolupatričnosti. Naše deviatačky sa vydali 1. decembra do každej triedy a rozdali spolu 396 červených stužiek.