Školské kolo geografickej olympiády
Aktualizované: 17.12.2015
Školské kolo geografickej olympiády Dňa 8.12.2015 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo geografickej olympiády. Cieľom geografickej olympiády je rozvíjať záujem žiakov o geografiu ako nosného predmetu poznávania krajiny a prírody. podporiť rozširovanie geografických vedomostí žiakov, ich praktických zručností v topografii, v záujmovej činnosti pri poznávaní a ochrane miestnej krajiny. Do predmetovej olympiády sa zapojili žiaci 5. – 9. ročníka. Spolu ich bolo 27 žiakov. Úspešní riešitelia: Kategória G – 5.ročník: Tomáš Bakši V.B 90 bodov Samuel Štefán V.B 81 bodov Maxim Pollák V.B 80 bodov Šimon Stefán V.B 72 bodov Roland Kigler V.A 65 bodov Šimon Szilasi V.A 57 bodov Samuel Grác V.B 56 bodov Kategória F – 6. a 7. ročník: Lenka Škulková VI.A 95 bodov Ema Sokáčová VI.A 79 bodov Michaela Štromplová VII.A 78 bodov Kristián Szabó VI.A 70 bodov Daniel Hajduček VI.A 64 bodov Carmen Németová VII.A 63 bodov Natália Berdisová VI.A 59 bodov Adrián Horváth VI.A 56 bodov Kategória E – 8. a 9. ročník Diana Molitorisová IX.A 89 bodov Lívia Kövešdiová IX.A 81 bodov Frederika Györgyová VIII.A 80 bodov Patrik Brezo IX.A 65 bodov Nikola Vitániová VIII.A 64 bodov Vivien Kanócová IX.A 61 bodov Zo školského kola do okresného kola všetkých kategórií t.j. kat. E, F, G postupujú prví traja úspešní riešitelia. Úspešným riešiteľom olympiády sa v jednotlivých kategóriách stáva ten žiak, ktorý dosiahne v školskom kole minimálne 55 bodov. Úspešným riešiteľom blahoželáme. Žiakov pripravili p. uč. Timárová a p. uč. Gallayová.