Šarkaniáda
Aktualizované: 09.11.2015
ŠARKANIÁDA Jeseň, šarkany a my žiaci 1. stupňa, sme sa aj v tomto roku opäť stretli na našom školskom dvore. Tento rok sme medzi sebou privítali nových kamarátov z 1.A a 1.B triedy, aby sme im ukázali ako sa na našej škole púšťajú šarkany. Všetci sme si vybrali svojich okrídlených drakov, natiahli sme im šnúrkové opraty a hajde do vetra. Nie každému sa to podarilo hneď na prvýkrát. No naše pani učiteľky nám ochotne pomáhali nielen pri skladaní šarkanov, ale aj pri ich vzletoch. A aj keď sme nemali ideálne počasie, lebo fúkal len slabý vetrík , napriek tomu šarkany lietali nad našimi hlavami. A lietali krásne. Červené, ružové, žlté aj modré. Veľké i malé. Nakoniec skoro každý šarkan vyletel do vzduchu aspoň nachvíľku, a tak urobil radosť svojmu majiteľovi. Len jeden šarkan - nezbedník si nedával pozor a zamotal sa do drôtov elektrického vedenia. Nuž čo, za trest ostal visieť na drôte, a teraz bude čakať, kým ho pán školník nezvesí dolu, aby si aj v budúcom roku mohol opäť zalietať na školskej Šarkaniáde spolu s ostatnými drakmi. žiaci 3. A a 4. A triedy (s pani učiteľkami)