Návšteva Bratislavy
Návšteva Bratislavy Dňa 13. 11. 2015 sa 37 žiakov z druhého stupňa našej školy zúčastnilo putovnej výstavy Titanic v priestoroch výstaviska INCHEBA v našom hlavnom meste. Cesta do Bratislavy sa začala skoro ráno o 4.45 hod v priestoroch železničnej stanice v Košiciach. Po približne 5 hodinovej ceste vlakom sme konečne docestovali do Bratislavy. Nasledovala niečo vyše hodinová prehliadka výstavy, kde sa žiaci dozvedeli množstvo informácii o stavbe a plavbe asi najznámejšej lode na svete. Po výstave, ktorá zanechala v žiakoch množstvo dojmov sme sa pešo presunuli do priestoroch NR SR. V priestoroch slovenského parlamentu sme sa dozvedeli zaujímavé informácie z histórie a súčasnosti nášho zákonodarného orgánu. Potom nasledovala prechádzka večernou Bratislavou, kde sme mali možnosť obdivovať krásy nášho hlavného mesta. Asi najviac sa žiakom páčila výmena vojakov prezidentskej stráže. Nasledovala cesta vlakom na východ našej republiky, na konci ktorej si rodičia vyzdvihli svoje deti na košickej stanici. Akciu zorganizoval Mgr. Kristián Szabó a jej priebeh mu pomohli zabezpečiť učitelia Mgr. Daniel Rajňák a Ing. Vladimír Strýčko.
Aktualizované: 17.12.2015