Návšteva v školskej knižnici
Aktualizované: 06.06.2016
Prvácka návšteva školskej knižnice Po zvládnutí mnohých písmen na hodinách čítania a písania sa pani učiteľky 1.A a 1.B triedy rozhodli, že svojim usilovným žiakom ukážu zvláštnu, čarovnú miestnosť. Preto sa v marci, mesiaci knihy, ocitli spoločne v školskej knižnici. Porozprávali sa o tom, na čo ľuďom knihy, ako poukladané i to, ako s nimi zaobchádzať. To všetko sa prváci dozvedeli nielen od pani učiteliek, ale aj z rôznych úloh, ktoré museli zvládnuť. Či to bola tajnička, hľadané písmenká, pomotané rozprávky, či poskladané rozprávkové puzzle. No a nakoniec, keďže všetci prváci vedia pekne čítať aj písať, si v skupinkách vyplnili čitateľský list z rozprávky, ktorú si spoločne prečítali. Všetci sa teraz tešíme na nový školský rok, keď sa budúci druháci zaradia medzi čitateľov, ktorí si budú požičiavať knihy zo školskej knižnice.