Výjazdové zasadnutie MZ a PK
Aktualizované: 01.03.2015
Výjazdové zasadnutie MZ a  PK  Deň pred  predĺženým sviatoč ným víkendom – 14. novembra sme si zorganizovali  netradič né zasadnutie MZ a PK. Celý uč iteľský kolektív sme sa vybrali do  Košíc, kde sme si  pozreli nielen historické jadro mesta, ale zavítali sme do košických múzeí. Navštívili sme  Východoslovenské múzeum, v ktorom sme si pozreli košický zlatý poklad a  prírodovedeckú  expozíciu, Východoslovenskú galériu i  Katovu baštu.  Odborn ý výklad nám oprášil  vedomosti , ale za ten č as, ktorý sme v múzeách neboli,  mnohé zbierky boli zrenovované,  doplnené, takže bolo č o obdivovať. Oduševnení Košič ania položili v roku 1872 základy  inštitúcie, dnešného Východoslovenského múzea, ktorá sa star   á o uchovávanie  a prezentovanie pamiatok minulosti . Po skonč ení  prehliadky  sme sa zhodli na tom, že tento deň bol spojením príjemného  s  užitoč n ým a spokojní sme odchádzali za jesenným oddychom.