Posedenie pre dôchodcov
Aktualizované: 01.03.2015
Posedenie pre dôchodcov Pomaly sa to stáva tradíciou, že raz do roka sa pred Vianocami stretávajú naši dôchodcovia v priestoroch školskej jedálne našej základnej školy. Spája ich predvianočné posedenie, ktoré organizuje starosta obce, MVDr. Július Beluscsák v spolupráci s Obecným zastupiteľstvom. Ani záver roku 2014 nebol iný. 21. 11. 2014 dôchodcov, ktorí pozvanie prijali , čakali slávnostne vyzdobené vianočné stromčeky, ale i darček v podobe kultúrneho programu. Ten zabezpečili šikovní žiaci našej školy, ktorí si pripravili jedinečné vystúpenie pre svojich starých a prastarých rodičov. Vystúpili v ňom starší aj mladší žiaci, ktorí si pripravili prednes poézie i spev ľudových piesní a to Diana Molitorisová, Natália Berdisová a Michaela Štrompová. Mladší žiaci z II. A, III. A a IV. A starkých potešili ľudovými tancami. Nedá nám nespomenúť, že počas celej akcie tu panovala dobrá atmosféra, chutné jedlo, ktoré pripravili naše pani kuchárky a spoločnosť rovesníkov, ktorá našim starkým asi najviac chýba. A tak mnohých okrem pýchy na vnúčatká potešila spoločnosť, s ktorou si mohli zaspomínať na časy dávno minulé. Nad celou akciou bdeli skúsené pani učiteľky, PaedDr. Hribová a Mgr. Hájeková, ktoré sa postarali o bezpečnosť žiakov a odovzdali ich do rúk rodičov.