Ochrana života a zdravia- účelové cvičenie
Aktualizované: 14.06.2015
Ochrana života a zdravia – didaktické hry a účelové cvičenie V dňoch 20. a 21. mája 2015 sa v našej škole niesol v znamení didaktických hier a účelového cvičenia. 20. mája sme absolvovali teoretickú prípravu a na druhý deň sme prišli do školy športovo oblečení, aby sme sa zúčastnili účelového cvičenia, ktoré mal na starosti pán učiteľ Strýčko ako vedúci štábu CO. Okrem vyhlásenej evakuácie celej školy, počas ktorej sme sa museli čo najrýchlejšie dostať von z budovy, sme sa zúčastnili športovo branných aktivít, ako bolo lezenie po lane, absolvovali sme topografický výcvik a aj zdravotnú prípravu, na ktorej nám p. uč. Černá ukázala základné postupy ošetrovania rôznych poranení. Po tejto zaujímavej prednáške nás čakali aj rôzne súťaže ako napríklad skok vo vreci, bicyklovanie, hod loptičkou, ktoré pre nás pripravil Vojenský útvar Veľká Ida. Po týchto aktivitách sme ešte pokračovali v putovaní našou krásnou prírodou, avšak počasie nám veľmi neprialo, a tak sme sa počas mierneho pršania na chvíľu vrátili do školy, kde pre nás učitelia pripravili rôzne aktivity. V závere tohto dňa p. uč. Strýčko vyhodnotil súťažné disciplíny, vyhlásil ich víťazov a všetci príjemne unavení sme sa vrátili domov, kde na už nás čakali netrpezliví rodičia.