Noc v knižnici 2015
Aktualizované: 14.06.2015
Noc v knižnici 2015 Máte radi cestovanie a objavovanie? Snívali ste o tom, že raz precestujete celý svet? Tento sen si mohol splniť každý, kto sa 29. mája 2015 v našej škole zúčastnil tradičnej akcie Noc knižnici, ktorú sme začali slávnostným pochodom po obci, aby sme občanov upovedomili, čo sa v našej škole chystá. Nechýbalo skandovanie, kývanie okoloidúcim i vytrubovanie áut. Po tomto úvode  naša Noc v knižnici témou ktorej bola Cesta okolo sveta s Willym Fogom mohla odštartovať. Cestu okolo našej sveta slávnostne otvorila a všetkých cestovateľov privítala naša pani riaditeľka v úlohe staroegyptskej bohyne Izis. Po tomto krásnom ceremoniálnom akte sme netrpezlivo čakali Williho Foga a jeho asistentku mačku Rony, s ktorými sme spoločne precestovali všetky kontinenty sveta, pričom sme sa nezabudli pokochať krásami tých najväčších a najkrajších miest a kútov Zeme. Naše získané cestovateľské poznatky sme si neskôr otestovali v podobe rôznych úloh, za ktoré víťazné družstvo získalo kocku puzzle, ktorú mali doplniť do skladačky. Ako vysvitlo po absolvovaní všetkých aktivít časť skladačky stále chýbala. V ďalšej časti nášho nočného dobrodružstva sa žiaci zúčastnili čitateľského maratónu v knižnici, za ktorý získali účastnícku pečiatku a mali možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít, ktoré pre nich pripravili naši učitelia. Po doplnení energie v podobe chutného guláša našich cestovateľov čakalo vyvrcholenie. A práve to bola naša ďalšia bojová úloha kocku puzzle sme museli hľadať v jednotlivých krajinách v nočnej hre, v rámci ktorej nás v nich opäť čakali neobyčajné dobrodružstvá. Po nájdení kocky puzzle na Konci sveta našu noc knižníc ukončila naša bohyňa Izis a celému svetu sme z našej školy poslali pozdrav v podobe lampiónov šťastia, pri ktorých určite padlo nejedno želanie. Po rušnej noci si účastníci Noci v knižnici prevzali diplomy i záložky, ktoré im budú tohtoročnú Noc v knižnici pripomínať a my môžeme povedať, že už teraz sa tešíme v ďalšom školskom roku na podobnú akciu a veríme, že nás bude ešte viac.