Návšteva divadla
Aktualizované: 24.05.2015
Návšteva divadla Dňa 8. apríla 2015    sa žiaci 1. stupňa zúčastnili dobrodružnej tanečnej baletnej rozprávky Doktor Jajbolí v Štátnom divadle v Košiciach. Rozprávka bola o nekonečnom priateľstve človeka - chýrneho lekára Jajbolí k zvieratkám a o jeho nebezpečnej ceste do Afriky, kam sa vybral zachrániť choré opice. Počas cesty spolu so zvieracími kamarátmi prekonával nástrahy zlých pirátov a pasoval sa aj so strašidelnými ľudožrútmi. Žiakom sa najviac páčila malá opička, ktorá doktorovi pomáhala a svojej roly sa zhostila ozaj výborne. Bolo to  prvé baletné predstavenie, na ktorom sa žiaci zúčastnili a tak niet divu, že sa  divili, prečo sa v rozprávke vôbec nerozprávalo. Napriek tomu sa ale predstavenie všetkým veľmi páčilo a už sa teraz tešíme na to nasledujúce.