Návšteva divadla
Aktualizované: 01.03.2015
Návšteva divadla O tom, že máme radi kultúrne podujatia,  svedč í fakt, že tak ako po iné roky aj tentoraz sme  sa vybrali do  divadla, tentoraz v Spišskej Novej  Vsi. Spišské divadlo je divadlom s vyše 40  - roč nou históriou, ktoré pod týmto názvom pôsobí  od roku 1992 v budove Reduty. Vzniklo v roku 1992, no história profesionálneho divadla na  Spiši má dlhodobejšiu tradíciu. Dň a 1. 1. 1957 sa vyč lenil z Dedinského divadla   Bratislava  tzv. druhý súbor a zač al pôsobiť pod názvom Štátna zájazdová scéna, súbor Spišská Nová  Ves. Voľbu sídla v Spišskej Novej Vsi ovplyvnili dlhoroč né divadelné tradície mesta a  existencia vlastnej divadelnej budovy Reduty. K prvému osamostatneniu sú  boru došlo  1.5.1959, keď vzniklo Krajové divadlo v Spišskej Novej Vsi. Návštevu divadelného predstavenia zorganizoval p. uč. Tužinský. Spolu s ním sa  21.  novembra do divadla vybral  i  aj  žia ci VI. A   - IX. A triedy , dokopy 28 žiakov .  Tých spolu  s pánom u č iteľom sprevádzali pani  riaditeľka Besterciová a pani uč iteľka Hribová. Predstavenie  bolo pre nás pekným kultúrnym zážitkom. Okrem   zážitku z predstavenia  sme si zopakovali  lekciu slušného správania    – do divadla sme sa pekne vyobliekali, aby sme  dokázali, že to nie je každodenná záležitosť. A keď sme mali možnosť po predstavení prejsť  sa po meste , aby sme sa obč erstvili, krajší deň sme si nemohli predstaviť. Ďalš ie školské  „ dobrodružstvo“  stálo za to.