Návšteva divadla
Aktualizované: 25.11.2014
Divadlo Koniec októbra a začiatok novembra sa na našej škole niesol v znamení kultúry. Zavítal k nám divadelný súbor z Prešova. 28. 10. 2014 sme si so žiakmi druhého stupňa pozreli divadelné predstavenie Rysavá jalovica od Martina Kukučína. Toto predstavenie žiaci poznali z vyučovacích hodín slovenského jazyka a literatúry. Na láskavom Kukučínovom humore sme sa všetci dobre pobavili. Úplne ináč vyznela paródia na Jánošíka. Toto predstavenie, ktoré sme mali možnosť vidieť 11. 11. 2014, nebolo treba žiakom zvlášť predstavovať, nakoľko filmové spracovanie bolo všetkým žiakom dobre známe. Aj pri tomto predstavení platilo, že na vtipných dialógoch a scénkach sme sa veselo zasmiali. A do tretice všetko dobré - 12. novembra sa naši najmladší žiaci zúčastnili bábkového predstavenia Braček Jelenček. Predstavenie bolo veľmi pútavé a herci svojimi scénkami vtiahli malých divákov do deja bábkovej hry tak, že sa im nechcelo z predstavenia ani odísť. Dúfame, že z našich žiakov vyrastú milovníci divadla a že aj takýmto spôsobom im dáme základy kultúrneho správania.