Lyžiarsky výcvik
Aktualizované: 01.03.2015
Lyžiarsky výcvik V dňoch 18. - 23.1 2015 sa uskutoč nil lyžiarsky  výcvik organizovaný OÚ Veľká Ida a ZŠ Veľká Ida pre  žiakov ZŠ družobnej obce Balatonszentgyörgy  (Maďarsko) a žiakov ZŠ Veľká Ida. Z partnerskej obce sa  lyžiarskeho výcviku zúč astnilo  21 žiakov , z našej školy sa výcviku zúč astnili  žiaci z V.  A a VIII. A triedy. Miestom konania lyžiarskeho výcviku bolo lyžiarske stredisko  „ Bač ova  roveň “ vo Vyšnej Boci. Ubytovanie a strava bola zabezp eč ená v penzióne  „ Boca“ v centre  obce Vyšná Boca.  Plánovaný priebeh lyžiarskeho výcviku bol dodržaný, ciele výcviku boli naplnené.  Úč astníci sa nauč ili základom lyžovania a následne sa v nich zdokonaľovali.  Okrem  lyžiarskeho strediska Bač ova roveň si žiac i boli zalyžovať aj na Čertovici.  Všetkým zúč astnený m sa  na  lyžovač ke páč ilo a už sa tešia na ďalší lyžiarsky výcvik  na budúci rok. No a partnerská obec v Maďarsku na oplátku pripravuje pre našich žiakov  poč as letných prázdnin týždenný pobyt na Balatone .