Školské kolo geografickej olympiády
Aktualizované: 25.01.2015
Školské kolo geografickej olympiády Dňa 10.12.2014 sa na našej škole uskutoč nilo školské  kolo GO. Žiaci 5.  – 9. roč níka sa stretli v školskej knižnici. Do  súťaže sa zapojilo 20 žiakov, z nich máme 13 úspešných  riešiteľov. Cieľom geografick ej olympiády je rozvíjať záujem  žiakov o geografiu ako nosného predmetu poznávania krajiny  a prírody. V školskom kole súťažiaci vypracujú v prvej č asti  súťaže test písomnej č asti zložený z monotematickej č asti bez atlasu, teoretickej č asti bez  atlasu a z p oznatkov o miestnej krajine. V druhej č asti riešia súťažiaci praktickú č asť testu  – úlohy zamerané na zručnosť  práce s atlasom a mapou a na orientáciu s použitím pomôcok.   Úspešným riešiteľom olympiády sa v jednotlivých kategóriách stáva ten žiak, ktorý  dosiahne v školskom kole minimálne 55 bodov. Umiestnenia v kategóriách: 5. roč ník  1. Kristián Szabó 86 b. 2. Ema Sokáč ová 82 b. 3. Lenka Škulková  77 b. 6. - 7. roč ník 1 . Frederika Györgyová    59 b. 2. Michaela  Štrompová     55 b. 8. - 9. roč ník 1. Erika Urbánová 89 b. 2. Lívia Kövešdiová 83 b. 3. Diana Molitorisová 78 b.