Deň Zeme – ČISTÁ VODA
Aktualizované: 29.04.2015
Deň Zeme – ČISTÁ VODA Všetkým sa nám páči, keď máme okolo seba poriadok a čisto. Aby to tak bolo, musíme sa o to pričiniť všetci a stále. Aj my žiaci nultého ročníka to vieme. Spoločne sme si pozreli peknú rozprávku o krtkovi, pri ktorej sme sa dozvedeli, že nielen my potrebujeme piť vodu. Aj kvietky a rastliny potrebujú vodu, aby mohli zdravo žiť. Neskôr nám pani učiteľka premietla hádanky, z ktorých sme sa dozvedeli, čo všetko treba s vodou urobiť, aby sme mohli vykúpať tučniačika, ale aj seba. Dozvedeli sme sa, ako slniečko s mráčikmi urobí vodu a aj to, že túto vodu treba priviesť domov a potom vyčistiť v čističke. No a celkom nakoniec sme si vyberali, ktorú vodu by sme chceli piť, špinavú alebo čistú, v akej vode by sme sa chceli kúpať, či akú vodu potrebujú pre život zvieratká. Preto sme si všetci sľúbili, že nebudeme hádzať smeti ani do potoka, ani na zem, ale len do smetného koša, aby sme mohli piť vodu VžDY LEN ČISTÚ.