Botanikiáda
Aktualizované: 02.06.2015
Botanikiáda Naša škola sa vo februári zapojila do projektu Botanikiáda, ktorú organizuje U niverzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pre žiakov piateho ročníka ZŠ. Samotnému regionálnemu kolu predchádzalo on-line testovanie, ktoré prebehlo 14. 4. 2015 .Botanikiáda sa uskutočnila 20. 5. 2015 v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach a niesla podtitul   „Čo ukrývajú stromy“ . Cieľom podujatia bolo usporiadať príťažlivé podujatie pre žiakov a učiteľov zároveň, zapojiť do projektu talentovaných žiakov v oblasti prírodných vied a ešte viac ich motivovať k štúdiu danej problematiky. Prístupnou formou informovať o význame rastlín, o novinkách pri ich pestovaní, ochrane a tvorbe životného prostredia, zdravom životnom štýle a prostredníctvom týchto malých nadšencov botaniky posúvať tieto informácie medzi ich rovesníkov na základných školách. Regionálneho kola sa zúčastnili dve žiačky V.A triedy- Liana Ignáthová a Kornélia Horváthová.