Stáž v rámci CVS
Aktualizované: 19.05.2014
Stáž v rámci CVS V dňoch 23. 25. apríla 2014 sa na našej škole uskutočnila trojdňová stáž v rámci CVS, v rámci ktorej sme si vymenili skúsenosti z práce so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia so na Mládežníckej 3, v Košiciach Šaci. Na partnerskú návštevu k nám prišli Mgr. Vlastimil Borufka riaditeľ školy, pani zástupkyňa Mgr. Dravecká a kolegyne, ktoré sa venujú týmto žiakom. Keďže stáž bola naplánovaná pri príležitosti Dňa Zeme, väčšina aktivít sa viedla v tomto duchu. Prvý deň sme pripravili prírodovedné aktivity so zameraním na ochranu prírody. V popoludňajších hodinách v rámci záujmových útvarov sme pripravili športové súťaže - pre II. stupeň volejbalový turnaj, pre mladších žiakov p. uč. Babica v spolupráci s p. asistentom Sedlákom pripravili dopravnú súťaž a pre ŠT bola pripravená Kinderiáda. Kým chlapci športovali, dievčatá varili tradičné slovenské a rómske jedlá a spievali a tancovali pesničky. Rámci druhého dňa sme si pripravili pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov kvíz Spoznajme sa navzájom a v popoludňajších hodinách odštartoval II. ročník súťaže Talentmánia. V piatok 25. 4. 2014 sme spojili príjemné s užitočným a spravili sme brigádu v okolí školy. Cieľ akcie sa nám vydaril, predstavili sme našim susedom našu školu a veríme, že sa u nás dobre cítili.