Šarkaniáda
Aktualizované: 22.11.2013
Šarkaniáda Každé roč né obdobie má svoje  čaro a jeseň je jedným  z najfarebnejších roč ných období.  Teplé lúče slnka odrážajúce sa od  zlatého lístia, k tomu jemný vánok  – to  bol deň ako stvorený na púšťanie  šarkanov. 17. 10. 2 013 sa pre žiakov  1.A, 2.A,  3.A a 4. A triedy na školskom  dvore uskutoč nila táto šarkanská šou.  Deti sa na toto predpoludnie  mimoriadne tešili. Hneď po oznámení tohto podujatia začali s prípravami. Tí šikovnejší si šarkanov zač ali zhotovovať doma spolu s rodičmi, ostatní si šarkan a kúpili. Nič to nemenilo  na ich radosti. Po veľkej prestávke sa teplo obliekli a vyrazili von. Do zubatým slnkom  rozžiarenej oblohy im zafúkal jesenný vetrík a šarkany nám vzlietli nad hlavy. Školským  dvorom sa niesol radostný krik a výkriky šťastia.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Marek Matta. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.