Noc v knižnici 2014
Aktualizované: 19.06.2014
Noc v knižnici 2014 Dňa 6.6.2014 sa v našej škole uskutočnila akcia zvaná „Noc v knižnici”, ktorá sa v tomto školskom roku niesla v znamení Harryho Pottera. V túto čarovnú a tajomnú noc sa naša škola premenila na Rokfortskú inštitúciu, ktorou hlavným poslaním bolo vychovávať nových čarodejníkov a čarodejnice. Na začiatku tejto tajomnej noci sme pred školou zasadili zázračný stromček, pri ktorom si mohol každý profesor čarodejnícky učeň zaželal jedno želanie. Neskôr sme sa presunuli do školskej jedálne, v ktorej sa uskutočnilo nielen triedenie budúcich čarodejníkov a čarodejníc do 4 fakúlt, a to do => Chrabromilu, Bystrohlavu, Bifľomoru a Slizolinú, (pričom každá fakulta mala aj svojho triedneho profesora), ale aj zaujímavé rokfortské vyučovacie hodiny, kvíz, súťažné hry a perfektná muklovská večera. Po skvelom jedle mali mladí čarodejnícki učni možnosť absolvovať rôzne aktivity na niekoľkých stanovištiach a nazberať tak písmenká, z ktorých im mal vzniknúť názov tajomného miesta, na ktoré zlí démoni ukryli knihu kúziel. Celá čarodejnícka noc sa každému nepochybne páčila a pevne veríme, že sa v budúcom školskom roku pri podobnej akcii stretneme ešte vo väčšom počte.