Medzinárodný deň školských knižníc
Aktualizované: 08.12.2013
Medzinárodný d eň školských knižníc  – 19. 11.2013 Dňa 19.11.2013 sa v našej škole pri príležitosti  Medzinárodného dňa školských knižníc, ktorého  dátum vo svetovom meradle spadá na 2 4 . október ,  uskutoč nilo zábavno - náuč no - oddychové popoludnie  a to  v najpríjemnejšej č asti školy  – v knižnici p od názvom: ,,Knižnica - brána do života.“ .   V tento deň si žiaci I. a II. stupň a spolu s pani uč. Hribovou, p. uč. Černou, p. uč. Feliksovou  a p. uč. Spišiakovou pripomenul i   rôznymi aktivitami nielen  význam  knižníc  a kníh pre život  č loveka, ale dozvedeli sa aj veľmi veľa zaujímavosti, o ktorých  pred príchodom na toto  č arovné stretnutie ani len netušili. Podujatie otvorila pani zástupkyň a Diškantová, ktorá bola  s pani  uč iteľkou Hribovou pasovaná za  strážkyň u kníh. Súč asťou aktivít boli aj vlastné  tvorivé dielne, v rámci ktorých mali  žiaci  možnosť preukázať nielen  svoje výtvarné  schopnosti pri kreslení svojej na j obľúbenejšej rozprávkovej postavič ky, ale  aj svoje básnické schopnosti pri tvorbe vlastných liter árnych diel. V závere tohto krásneho popoludnia bol  každý úč astník odmenený zelenou stužkou, č ím bol pasovaný za oddaného č itateľa  kníh a  priateľa knižnice. Celé toto popoludnie sa nieslo v znamení skvelej nálady , a preto veríme, že sa pri  podobn ých aktivitách stretneme aj v budúcom škols kom  roku.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Marek Matta. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.