Európsky deň jazykov
Aktualizované: 20.11.2013
Európsky deň jazykov 26. september je od roku 2001 venovaný oslave  európskych jazykov. Európska únia disponuje  skutoč ným jazykovým bohatstvom: používa sa v nej 23  úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo  menšinových jazykov pôvodných komunít.  Nesmieme  zabudnúť ani na jazyky, ktorými hovoria občania  pochádzajúci z iných krajín. S cieľom upozorniť na toto  nezmerné jazykové bohatstvo odštartovala v roku 2001  Európska únia a Rada Európy projekt, ktorým si  pripomíname jazykové bohatstvo Európy. Aj m y sme sa zapojili do tohto projektu, hoci nám to nevyšlo presne v ten deň. Cieľom stretnutia bolo pripomenúť si, že:  Nauč šiť sa jazyk druhých ľudí je dobrou cestou k    vzájomnému porozumeniu  a k prekonávaniu kultúrnych rozdielov. Vyučujúci pripravili pre žia  kov druhého stupň a zábavno - pouč né popoludnie, ktoré sa  nieslo v príjemnej uvoľnenej atmosfére, kde žiaci nielen získavali cenné informácie, ale sami  boli vtiahnutí do aktivít, pri ktorých museli preukázať osvojené vedomosti i    jazykové  zruč nosti. Napokon sa uč ebňou ozývali tóny prekrásnych piesní v rôznych jazykoch, ktoré si  všetci prítomní s chuťou zaspievali.  Bolo to príjemné podujatie.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Marek Matta. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.