Deň zdravej výživy
Aktualizované: 22.11.2013
Deň zdravej  výživy 16. október je Svetovým dň om výživy,  a preto si už tradič ne  koncom októbra  pripomíname tento deň sprievodnými akciami.   Najoč akávanejšou bola ochutnávka zdravých  nátierok. D eň zdravej výživy sme si pripomenuli   23.10. 2013 . Ž iaci a uč itelia mali možnosť  v školskej jedálni zakúpiť chlebíč ky s tými  najrôznejšími  a veľmi chutnými nátierkami,  medzi ktorými nechýbala syrová, šunková,  tuniaková, slivkovo - č okoládová, zelerová,  medová, rybacia, zeleninová, mrkvová  a drožďová nátierka , na ktorých príprave sa  podieľali uč itelia našej školy. Zároveň si mohol každý žiak zakúpiť aj  veľmi chutný ovocný  č aj s citrónom. V tento deň školu zdobili plagáty o zdravej výžive. Našli ste ich  nielen v  jedálni, ale aj v každej  triede a chodbe školy . Súč asťou ochutnávky zdravých nátierok bola aj  debata o zdravom spôsobe života vedená p. uč. Černou, Spišiakovou a Feliksovou, ktorá pri  žiakoch I. stupňa bola obohatená aj o  pohybovú aktivitu. Žiakom chlebíč ky s nátierkami  veľmi chutili, a  preto pevne  veríme, že  sa v ďalšom školskom roku opäť pri  ochutnávke  zdravých jedál všetci stretneme.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Marek Matta. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.