Návšteva z RTVS
Aktualizované: 19.05.2014
Návšteva z RTVS V stredu, 9.4.2014, sme mali možnosť v našej základnej škole privítať spravodajský tím RTVS, ktorý sa zavítal na našu školu. Spravodajcovia sa prišli pozrieť na projekt Učíme sa učiť sa, ktorý sa realizuje pod záštitou organizácie ETP Slovensko. Reportáž sa týkala práce s deťmi, ktoré pochádzajú so sociálne znevýhodneného prostredia. Táto činnosť prebieha v poobedňajšej výučbe podľa FIE. Ďalej sa zaujímali o postupe vyučovania touto metódou. Tento spravodajský tím s nami strávil celé poobedie. Počas tejto reportáže sa uskutočnilo aj interview so špeciálnou pedagogičkou a našimi učiteľmi vyučujúcimi v triedach nultého ročníka. Výsledok nášho stretnutia si mohli pozrieť priaznivci v hlavnom spravodajstve na RTVS1 o 19:00 hodine.