Noc v knižnici
Aktualizované: 01.09.2013
Naša škola pripravila pre žiakov už 4. ročník tradičnej akcie - Noc v knižnici, ktorá sa uskutočnila 17. 5. 2013. Tento rok bolo hlavnou témou hľadanie ostrova pokladov - takže sa naši žiaci zmenili na odvážnych pirátov a aspoň na chvíľu mohli byť ako Jack Sparrow. Pripravili sme pre nich množstvo zaujímavých príbehov, súbojov a ešte zaujímavejších zážitkov. Skôr ako sa celý pirátsky program začal, sme vysadili rozprávkový stromček, ktorý sme ovenčili krásnou stuhou. Pirátsky program sa začal v školskej jedálni, kde si žiaci pozreli dokument o pirátoch a po ňom nasledoval test pozornosti. Pre žiakov bol pripravený kvíz a zábavné úlohy o pirátoch. V rámci týchto súťaží si zahrali bingo a víťazi boli odmenení sladkou odmenou. Po tejto rozohrávke sme si pochutili na chutnom guláši, ktorý pre nás pripravili pani kuchárky. V ďalšej časti sa všetci žiaci museli zúčastniť hier a úloh, ktoré pripravili učitelia a vytvorili päť stanovíšť. Žiaci sa museli zúčastniť čitateľského maratónu v školskej knižnici a vyriešiť zaujímavé úlohy. V telocvični si vyskúšali všetci svoju obratnosť a zručnosť. Preverili si svoje znalosti z dejín náboženstva, v počítačovej učebni si zahrali pirátske pexeso a zahrali sa na umelcov. Krásne umelecké diela si maľovali na tričká. A potom to začalo. Naši mladí učitelia sa vrátili do svojich detských liet a vymysleli pirátsku hru, počas ktorej si jednotlivé družstvá museli vyskúšať nielen svoju rýchlosť, dôvtip, ale hlavne odvahu. Veď cestu za jednotlivými ostrovmi, na ktorých museli súťažiaci prekonať rôzne prekážky, im sťažovali aj jednotlivé príšery v podaní našich deviatakov a učiteľov. Každé družstvo dostalo mapu, pomocou ktorej sa vydali za pokladom. A tak si víťazné družstvo muselo nájsť zlatý kľúč od truhlice s pokladom. Cesta k nemu bola osvetlená a na počesť víťazov bol spustený ohňostroj. Víťazi ešte preniesli slávnostný sľub, po ktorom ich strážkyňa pokladu - pani riaditeľka pasovala za rytierov. No nie všetci vydržali do konca tejto hry, lebo strach veľké oči. A tak namiesto deviatakov a pani učiteľky videli poniektorí, najmä mladší, ozajstné strašidlá. Ale aj to patrí k nočnej hre. Po rokoch sa na tom, akí boli ustráchaní veselo zasmejú. Nočná šou sa neskončila pre všetkých, najvytrvalejší si pozreli film Piráti z Karibiku. A ani sme sa nenazdali a bolo tu ráno. Za preukázanú odvahu každý účastník dostal sladkú odmenu a pirátsky diplom. Veríme, že i napriek slzičkám sa všetkým program páčil a o rok sa opäť spolu stretneme, aby sme si vyskúšali svoju šikovnosť a odvahu.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida. Created and Designed - SCHORPIO. Authorized: Mgr. Blanka Mullerova. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC. Director: Mgr. Terezia Besterciova.